Szukaj

MAURICE LACROIX NAGRODZONY PRESTIŻOWĄ STATUETKĄ RED DOT DESIGN AWARD!

RCT, 1 październik 2019
MAURICE LACROIX NAGRODZONY PRESTIŻOWĄ STATUETKĄ RED DOT DESIGN AWARD!

Po tym, jak marka przez kilka poprzednich lat otrzymywała prestiżową nagrodę Red Dot Design Award, rok 2019 nie mógł być dla Maurice Lacroix wyjątkiem. Tym razem członkowie jury zostali oczarowani przez nowy model - AIKON Automatic Skeleton.

RED DOT DESIGN AWARD

Znany na całym świecie konkurs stawia na wyjątkowość samego produktu, ale także na jego komunikację i koncepcje projektowe. Nagrody są przyznawane przez wiodących ekspertów, którzy doceniają przede wszystkim innowacyjność i know-how w branżach kreatywnych.

Wygrane produkty w każdej kategorii są przedmiotem analizy porównawczej z ogromną konkurencją – muszą usatysfakcjonować krytyczne oko członków jury i demonstrować nie tylko niezwykłą kreatywność, ale również udowadniać, że projekt i wygląd jest integralną częścią innowacyjnego rozwiązania produktowego.

Peter Zec, Współtwórca koncepcji Red Dot Design Award

W 2018 roku, w konkursie udział wzięło prawie 6300 projektów z 59 krajów. Nagroda Red Dot Award stała się jedną z najbardziej prestiżowych - etykietą marek, słynących z doskonałości wzornictwa.

Ta nagroda jest dla nas szczególnie ważna, gdyż jest to pierwsze wyróżnienie kolekcji AIKON. Dowodzi ona, że nasza strategia została zrozumiana i uznana przez wiodących prym na świecie profesjonalistów.
Stéphane Waser, Dyrektor Zarządzający Maurice Lacroix

Maurice Lacroix jest bardzo dumny z wyróżnienia za kolejny zegarek z powodu jego innowacyjności
i pomysłowości. W styczniu tego roku szwajcarska manufaktura zaprezentowała światu model AIKON Automatic Skeleton w przepięknych okolicznościach miasta Genewy. Zegarek spotkał się
z natychmiastowym entuzjazmem miłośników zegarków z całego świata. Szkieletowa budowa nawiązuje do tradycji marki w tworzeniu zegarków ażurowych, nasyconych wizualną lekkością i wytrzymałością – tak jak w przypadku kultowego modelu Calypso Skeleton z 1993 roku i kolekcji Masterpiece Skeleton
z 2007 roku.

Nawiązując do współczesnego ducha, Maurice Lacroix opracował i rozwinął koncepcję antracytowego szkieletu. Mieści się on w 45- milimetrowej stalowej kopercie o satynowym wykończeniu.

AIKON AUTOMATIC Skeleton posiada polerowane krawędzie i charakterystyczny, sześcioramienny pierścień – podobny, jak w przypadku wszystkich modeli AIKON. Mieszczący się pod czarną powłoką PVD mechanizm ML234 czyni zegarek niezwykle precyzyjnym i solidnym. Ten właśnie mechanizm, charakteryzujący się wyjątkową estetyką, gra główną rolę w spektaklu – z jego licznymi, często ukrytymi mikroskopijnymi fragmentami. Efekt wizualny zachwyca oko każdego wytrawnego znawcy i nie tylko. W AIKON Automatic Skeleton, struktura mechanizmu i stylistyka koperty współgrają ze sobą idealnie. Kiedy zegarek wskazuje godzinę 1: 00, na tarczy ukazuje się pięć okręgów, utworzonych dzięki serii zapadek i „mostków”. Daje to niezwykły efekt promieniowana od środka tarczy. Powierzchnia każdego fragmentu, tworzącego okręgi jest pokryta tajemniczym odcieniem czerni, dzięki powłoce DLC. Wreszcie, wszystkie komponenty tego niezwykle precyzyjnego ażurowego mechanizmu są mikro- piaskowane – od centralnych elementów widocznych dla oka, po milimetrowe, wewnątrz konstrukcji.

Pomimo połączenia dokładności wykonania, estetyki projektu i doskonałej jakości, zegarek mieści się w przystępnym przedziale cenowym poniżej 10 000 franków szwajcarskich. W rzeczy samej, bardzo wysoka postrzegana wartość produktów jest cenionym atrybutem Maurice Lacroix.

Zegarek ten jest limitacją 250 sztuk na cały świat. Cena: 26 900 PLN