Szukaj

NOWOŚĆ - MASTERPIECE LACROIX MASTERPIECE SQUARE WHEEL RETROGRADE

RCT, 30 wrzesień 2019
NOWOŚĆ - MASTERPIECE LACROIX MASTERPIECE SQUARE WHEEL RETROGRADE

MASTERPIECE LACROIX MASTERPIECE SQUARE WHEEL RETROGRADE

Marka Maurice Lacroix jest znana ze swoich ikonicznych projektów, szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej i innowacyjnych rozwiązań, pozwalających odmierzać czas.

REWOLUCYJNY POMYSŁ

Kilka lat temu, w siedzibie Maurice Lacroix zrodziło się marzenie. Marka miała wizję opracowania rewolucyjnej metody odmierzania sekund. Pomysł polegał na połączeniu dwóch kół, które mogłyby się sprzęgać, obracać i w przypadku jednego koła, pokazywać upływające sekundy. To samo w sobie nie brzmi zaskakująco. Jednakże, jedno koło miało być kwadratem, a drugie posiadać kształt koniczyny. Pomysł był rewolucyjny.

Dynamicznie rozwijająca się szwajcarska firma zegarmistrzowska wytrwała przy tym koncepcie, przy pomocy symulacji i matematyki obliczając odpowiedni kąt każdego zęba koła zębatego. Wkrótce stało się jasne, że oba mechanizmy muszą precyzyjnie współpracować, aby zapewnić niezawodne działanie bez utraty szybkości i funkcjonalności układu napędowego. Wraz z pojawieniem się nowych materiałów i technologii, przełomowy projekt stał się rzeczywistością.

Kiedy kolekcja Masterpiece Square Wheel została wprowadzona na rynek w 2010 roku, zadziwiła świat połączeniem sztuki zegarmistrzostwa z innowacyjnym przedstawieniem upływającego czasu. To kultowe rozwiązanie manufaktura Maurice Lacroix opatentowała i zegarki te nadal pozostają jedynymi na świecie z funkcjonalnym mechanizmem kwadratowego koła. Dzięki nim, marka Maurice Lacroix stała się symbolem szybko rozwijającej się, innowacyjnej firmy.

FUNKCJA HISTORYCZNA

W całej historii marki wyraźnie widać nawiązania do stylu retro – są one specjalnością Maurice Lacroix. We wskazaniu Retrograde ruch wskazówki, poruszającej się łukiem w kierunku celu za każdym razem okazuje się urzekającym spektaklem. Jednakże nie jest to koniec tej teatralnej sztuki. Po osiągnięciu ostatniej wskazanej wartości, samotna wskazówka przeskakuje z powrotem do punktu startowego i wznawia swoją podróż.

ZWYCIĘSKA KOMBINACJA

Dzisiaj, po raz pierwszy, Maurice Lacroix sparował ze sobą kombinację kwadratowych kół i wskazanie daty w stylu retro. Kolekcja Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde, jak sugeruje nazwa, nadaje jej niespotykaną nigdzie estetykę. Pomimo nowoczesności i indywidualnego charakteru tarczy zegarka, każde wskazanie jest niezwykle łatwe do odczytania.

Ukryty w 43- milimetrowej stalowej kopercie mechanizm oferowany jest w dwóch wariantach – jeden ze srebrną tarczą z niebieskimi indeksami godzinowymi i drugi z czarną tarczą, ozdobioną motywem Côtes de Genčve i pozłacanymi różowym złotem indeksami.

Kolekcja Masterpiece Square Wheel Retrograde posiada mechanizm z automatycznym naciągiem ML258, opartym na własnym rozwiązaniu manufaktury Maurice Lacroix. Jest też przepięknie wykończony. Szkieletowy rotor jest ozdobiony motywem Côtes de Genčve. Urzekający pasek ze skóry aligatora dopełnia dzieła. Umieszczone jest na nim polerowane logo Maurice Lacroix – M – symbol innowacji, designu i szwajcarskiego rzemiosła zegarmistrzowskiego.